К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

«ПРАВИЙ СЕКТОР» – В ОТОЧЕННІ!

Народжується ще одна легенда у сучасній історіїОсновна військова база «Правого сектору» в Дібрівському лісі, що в Покровському районі на Дніпропетровщині, з усіх боків оточена українськими військами, які заполонили абсолютно всі навколишні села. Блоковані ходи-виходи з лісу. Від сьогоднішнього дня нікого не пропускають. «Правому сектору» поставлено ультиматимум: або вони переходять у підпорядкування ЗСУ чи МВС, або саморозпускаються.

Зараз закінчується місячник добровільної здачі зброї і під цим виглядом столичне керівництво може прийняти варіант примусового вилучення зброї, а бійців «Правого сектору» оголосити кримінальними злочинцями. Місцеве населення в паніці, оскільки, якщо буде розвиватися цей сценарій, то ще невідомо, чим він закінчиться. Треба нагадати, що під час останніх виборів до Верховної Ради саме в цьому регіоні більшість людей підтримали кандидатуру керівника «Правого сектору» Дмитра Яроша.

Ця місцевість густо полита кров'ю. Наведу лише один приклад: у лютому 1921 року за Великомихайлівку (Дібрівки) відбувся кількаденний бій – один із найзапекліших в історії повстанської селянської армії Батька Махна. Найжахливіше те, що тут третій корпус червоних був значно підсилений полоненими махновцями, яким поставили ультиматум: або розстріл, або вони «спокутують свою вину перед радянською владою». Отже, зійшлися насмерть махновці із вчорашніми однодумцями. Детальніше про це я свого часу описував у документальному оповіданні «Свої проти своїх», що вперше опубліковане у книзі «Легенди Дібрівського лісу» у 2003 році. Ще деякі історичні фрагменти. У Дібрівському лісі Нестора Махна вперше назвали Батьком, а потім це підтвердили на великому сільському сході Великомихайлівки, що поруч. У цьому лісі була одна з основних збройних баз і таємних сховищ армійської скарбниці повстанців («чорним археологам» там уже немає що робити). Дійсно, цей ліс і місцевість навколо нього оповиті безліччю легенд. Зараз, як бачимо, народжується ще одна, що теж буде передаватися багатьом поколінням.Создан 29 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником