К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

ЯКИЙ ЖЕ ВІН, НАСТУПНИК КОЛОМОЙСЬКОГО?

Чи вигребе старе сміття «нова мітла»?Попередній голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський, м’яко кажучи, був людиною не публічною. Навіть багато керівників його не бачили зовсім (або дуже рідко бачили), не кажучи вже про простих громадян. Жодного разу він не брав участі у масових заходах із участю народу. Як правило, цю роль виконував хтось із його заступників чи радників. Правда, велика заслуга Коломойського, що він, рятуючи власний бізнес, підставив своє плече і вніс власноруч пропозицію Президенту тимчасово очолити Дніпропетровську ОДА у найважчий період для України, коли нова влада, практично, ще не була сформована, чим (і це факт, бо регіонали були готові «здати» область!) не допустив вторгнення російських найманців у межі Придніпров'я.

На місце Коломойського призначено 43-річного Валентина Резніченка – пряма протилежність у багатьох питаннях керівництва, у тому числі у співпраці із громадськістю. Ці рядки, можливо, дещо суб’єктивні, але їх пишу відразу після першої зустрічі Валентина Михайловича із представниками кількох десятків громадських організацій, які недавно об'єдналися в координаційно-експертну раду, що намагаєься допомогти зрушити з місця «український віз, що застряв у болоті». Тут і корупційні проблеми, і чисто економічні, й екологічні, культури, відпочинку і багато-багато інших. Усі вони упираються у Систему, яку давно вже треба міняти.

Саме навколо цього і йшла майже півторигодинна розмова (замість запланованої години), що, в основному, була побудована за принципом «питання – відповідь». Питань же (найрізноманітніших) було настільки багато, що зараз немає змоги всі називати. Хтось висловлював їх усно, хтось письмово – мається на увазі надавав письмові докази. Більшість із них стосуються правочинства, точніше, його порушень.

Чесно кажучи, діалог вдався. Резніченко на кожне питання дав аргументовану відповідь, або порекомендував зафіксувати це конкретно для розгляду ним, чи підлеглими фахівцями пізніше. Головне ж, що громадські активісти зрозуміли, що до них прислухаються і влада хоче змін. Це вже – немало. Безумовно, про результати треба судити з часом. Як підкреслив Валентин Михайлович, він готовий і надалі до тісної співпраці – проблеми треба вирішувати у процесі переговорів, а не доводити до мітингів і нових майданів. «У мене болить голова не менше, ніж у вас, від усього цього», – зауважив новий керівник області. Ще одна важлива особливість: як зізнався Резніченко, він намагається на керівні посади, насамперед, у правоохоронні органи, ставити людей, які не пов'язанні із областю ні проживанням, ні власним чи родинним бізнесом.

У своїй роботі новий керівник шукає і компроміси. Він, зокрема, підкреслив, що повинні діяти не емоції, а Закон, що є один для всіх. Создан 05 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником