К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

АНТИДЕРЖАВНА ЗМОВА: КЕРІВНИЦТВО ПРИДНІПРОВСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ РАЗОМ ІЗ ВЛАДОЮ РОЗПОЧАЛО ЧЕРГОВИЙ ГЕНОЦИД НАРОДУ

Прикриваючись брехливими економічними «обґрунтуваннями», дехто має далекоглядні політичні мотивиЖитломасив Північний у Дніпропетровську називають «столицею залізничників», бо тут проживає кожен десятий із працівників усієї Придніпровської залізниці та транспортних пенсіонерів. Останнім часом у цьому районі дуже неспокійно – проходять систематичні акції протесту, навіть у розмовах біля під’їздів, при зустрічі на вулицях чи на місцевому ринку тільки і мови, що клянуть владу та «рідненьку» залізницю. У чому ж справа?

Головна причина – у зв’язку із урядовими «реформами» залізниця, яка обслуговує цю частину міста, підняла тарифи на водопостачання та водовідведення для населення майже у чотири рази: із 6.50 майже до 24 гривень за кубометр. Це – найбільше в Україні. І ці тарифи, як не дивно, затверджені Кабміном, оприлюднені на його офіційному сайті! До речі, жодна із інших залізниць не наважилася зробити такий «відчайдушний» ривок.

І раніше жителі Північного та прилягаючих масивів, стиснувши кулачки, довго терпіли антинародний «експеримент», коли доводилося платити на дві гривні більше за кожен кубічний метр води, ніж в інших районах міста і навіть у тому ж Самарському районі, де вони проживають. До того ж, вода, практично, технічна і її лише божевільний чи немічний зважується використовувати для приготування їжі, оскільки водозабір для цієї частини обласного центру проводиться безпосередньо у межах Дніпра, куди вже потрапляють шкідливі скиди від підприємств Дніпродзержинська та Дніпропетровська. Тому люди намагаються поповнити домашні запаси води для харчових цілей у будь-який інший спосіб – із артезіанських свердловин, колодязів, торгової мережі тощо.

Акції протесту проходять як стихійно, так і організовано – за участю активістів. На одну із них навіть приїжджав із Києва народний депутат України по цьому виборчому округу Яків Безбах. Тоді зібрання відбувалося у Будинку культури «Вторчермету», були запрошені представники місцевої влади та Придніпровської залізниці. Факти, що спливли під час тривалого обговорення, лише підігріли конфлікт між постачальником води та споживачами, оскільки відповідачі (представники залізниці), м’яко кажучи, забрехалися і намагалися довести «обґрунтованість» власної позиції. Одна із причин – у тариф заклали вартість навіть інших витрат в інших областях, де проходить магістраль. На зібранні була пропозиція, за яку, практично, проголосували усі присутні – передати водопостачальну і водовідвідну мережу із балансу залізниці місту і встановити єдиний тариф для усіх жителів обласного центру (навіть після підвищення цін він утричі буде нижчий). Під тиском обдурених і обурених людей були обіцянки, але і на даний момент, практично, нічого не зроблено – не можуть зійтися у ціні такої передачі.

У суботу, 20 червня, біля стадіону «Локомитив» знову відбулася чергова масова акція протесту, на якій члени ініціативної групи, у тому числі депутат міськради Олександр Шикуленко, який проживає тут, відзвітувалися про проведену роботу. Оскільки ні з боку місцевої влади, ні з боку керівництва залізниці поки-що не відчувається зацікавленості у ліквідації причин конфлікту, він, зрозуміло, набиратиме обертів і, очевидно, вийде за межі лише цього району: не виключені акції перед міськрадою, управлінням Придніпровської, марші-протести центральним проспектом міста тощо.

На даний момент між постачальником і отримувачами послуг немає ніякого (!) офіційного договору про нові тарифи (а попередній заключався на два роки і втратив юридичну силу ще у 2006 році), тож будь-які, навіть письмові, нагадування про сплату за новими тарифами – незаконні. Вкотре ініціативною групою було нагадано місцевим жителям – платити за попередніми тарифами до вирішення проблеми.

Окрім того, про зловживання водопостачальників активісти готують документи до прокуратури. До остаточного вирішення давно назрілої проблеми народ уже не заспокоїться – не ті зарплати і пенсії, щоб безболісно викидати із власної кишені кожну копійку. Люди без будь-яких сумнівів активно підписують заяви про визнання Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №1260 від 16.04.2015 р. «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ДП «Придніпровська залізниця» незаконною та її скасування (див. заяву поруч із фото).

А тепер кілька слів про політичний підтекст конфлікту, хоч його ніби ззовні і не помітно. Політика і економіка – дві рідні сестри-близнята. Внаслідок драконівських тарифів різко падає авторитет як місцевої, так і цетральної влади, у тому числі Прем'єр-Міністра. Не треба забувати, що у даному виборчому окрузі на останніх виборах до Верховної Ради у жовтні 2012 року т.з. «Опозиційний блок» із колишніх регіоналів мав сильні позиції – за нього проголосували далеко за 20% виборців. На цьому ж вони можуть зіграти і на місцевих виборах, що відбудуться через кілька місяців.

Можна говорити і про багато інших «підводних рифів», набагато глибших і серйозніших, але то вже тема детальнішого аналізу. На даний момент необхідне вольове і справедливе рішення з боку влади для ліквідації причин конфлікту, що набирає обертів. Тим більше, аналогічні акції протесту відбуваються або ж назрівають і в інших населених пунктах, жителів яких Придніпровська залізниця намагається пограбувати.Создан 20 июн 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником