К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

 

ДЕСЯТЬ ОСНОВНИХ ЗАВДАНЬ НА 2016 РІК

Той, хто ставить реальні плани у конкретному відрізку часу, досягає кращих результатів. Тому чітко планую кожен рік, місяць, день, виходячи із загальної місії свого життя – бути письменником.1.Закінчити і видати книгу ілюстрованих нарисів про сучасників «Унікальні люди Придніпров'я» до 25-річчя Незалежності України.

 

2.Вирішити питання з виданням раніше написаних книг: 2-го доповненого і виправленого «Нестор Махно. Біографічний довідник» (у співавторстві) та «Таємними дорогами запорожців» – на базі власноруч організованих експедицій «Запасний шлях «із варягів у греки», або Таємні дороги запорозьких козаків» та «Козацький зимівник».

 

3.Взяти участь у підготовці та проведенні зустрічі однокласників із нагоди 50-річчя закінчення школи.

 

4.Побувати на морі.

 

5.Побувати у Карпатах.

 

6.Продовжити дослідження Присамар'я в рамках комплексної (авто-вело-водо-пішохідної) експедиції «Придніпров'я – край козацький!» ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай».

 

7.Провести кілька масових зустрічей на краєзнавчу тематику.

 

8.Розпочати підготовку третьої книги із серії «Легенди Дібрівського лісу».

 

9.Розпочати підготовку четвертої збірки віршів.

 

10.РИБАЛКА. Разом із колегами організувати 2-денні ХVIII обласні змагання із спортивної риболовлі серед працівників ЗМІ, ініціатором проведення яких я став ще у другій половині 1990-х років і є єдиним, хто не пропустив жодного із них. Перевершити хоча б один із власних рекордів: щука – 4,5 кілограма, короп – 2,8, карась – 1,05, лин – 0,8.

 

ЯК СПРАВИВСЯ ІЗ НАМІЧЕНИМИ ЗАВДАННЯМИ У 2015 РОЦІ?

 

1.Максимально сприяти АТО і всьому українському народу у ліквідації небезпеки, насамперед, з боку Росії.

ФАКТИЧНО: Враховуючи свої можливості та сім'ї, вважаю, цей пункт виконаним. Не деталізуючи із зрозумілих причин усіх нюансів, окреслю лише фрагменти. Різнобічна допомога через волонтерів, власноруч вручені власні книги у розсташуванні однієї із частин 93-ї мехбригади, на блок-постах батальйону спецпризначення «Кривбас» та інших, сприяння роботі дружини у батальйоні «Купол», активна ідеологічна пропаганда проти Росії та її прибічників в Україні через Інтернет, на масових акціях, в індивідуальних бесідах тощо.

 

2. Безхмарне небо у сімейних стосунках. Дбати про здоров'я. Вживати лише свіжу і без шкідливих домішок їжу, бажано місцевого виробництва. Звести до мінімуму вживання алкоголю та тютюнопаління.

ФАКТИЧНО: У сімейних стосунках все нормально. Веду активний спосіб життя. На здоров'я не скаржуся. Воно, як кажуть – згідно з паспортом. Цьому, безумовно, сприяє вживання різноманітної свіжої та без шкідливих домішок їжі, до того ж, в основному, місцевого виробництва і, насамперед, тієї, що вимагає у даний момент організм. Переконаний: найкраще лікування – нормальне харчування. Алкоголь, практично, не вживаю – хіба що в обмеженій кількості на Новий рік та з нагоди дуже важливих подій у колі близьких друзів, де пару рюмок якісного напою, вважаю, аж ніяк не зашкодить. Курити намагаюся мінімально. Взагалі, хворіти немає часу – багато роботи.

 

3.Організовувати велосипедні, водні, автомобільні та піші походи по Придніпров'ю в рамках краєзнавчих експедицій «Придніпров'я – край козацький!» та «Дорогами Нестора Махна».

ФАКТИЧНО: Походів було дуже багато, про що детальніше напишу у звітній доповіді ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» після проведення загальних зборів. Основна увага у 2015 році приділялась поповненню матеріалів до книги «Унікальні люди Придніпров'я».

 

4.Брати активну участь в обласних спортивних змаганнях серед ЗМІ.

ФАКТИЧНО: Не пропущено у 2015 році жодного змагання у дворічній спартакіаді, присвяченій 55-річчю НСЖУ (у 2014 році пропущене одне – із настільного теннісу, коли були у тривалому водному поході). Виступивши разом із командою «Ріднокрай» у 17 змаганнях, зайняли 6-е місце із 52.

 

5.Побувати на безлюдному острові.

ФАКТИЧНО: На жаль, у 2015-му році це не вдалося. Таке задоволення перенесене на пару років вперед. Проте, двічі відвідав Карпати, про що є великі фоторепортажі «Рання весна на Прикарпатті» та «Цілюща осінь у Карпатах» на сайті «ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» у розділі «Фото». Щодо безлюдних островів: за своє життя бував на багатьох із них – як морських, так і на великих озерах, водосховищах, ріках.

 

6.На 70-80% завершити книгу «Унікальні люди Придніпров'я».

ФАКТИЧНО: Все йде по плану, книга на завершальному етапі, весною буде зверстана згідно вимог видавництва у домашніх умовах і не пізніше початку червня здана у виробництво, щоб у липні – максимум початок серпня вийшла у світ.

 

7.Значно поповнити колекцію фігур козаків.

ФАКТИЧНО: Тут взагалі ніяких проблем не було – поповнив зібрання експонати з різних регіонів України, деякі отримав у подарунок.

 

8.Відпочити на морі.

ФАКТИЧНО: Разом із дружиною були на Арабатській стрілці. Жили – традиційно – у наметі. Про це розповідається у матеріалі «Море і зброя» (на цьому сайті) та фоторепортажі «Це – не безлюдні береги Криму. Це – Арабатка-2015!» на сайті «ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» у розділі «Фото».

 

9.Знайти спонсорів для своїх книг.

ФАКТИЧНО: Активно цим не займався, хоч пропозиції були. Перенесено переговори на 2016 рік.

 

10.Перевершити хоча б один із власних рибальських рекордів: щука – 4,5 кг, короп – 2,8 кг, карась – 1,05 кг, лин – 0,8 кг.

ФАКТИЧНО: Тут виникла серйозна проблема, що аж ніяк не залежала від мене. Влітку 2015 року воду у Самарі, де я, зазвичай, рибалю, як із берега, так і човна, отруїли. На цю тему є матеріал на сайті «ДОГО «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» – «Святу ріку» отруїли. Настав мертвий сезон». Після того я взагалі до осені не бував на рибалці. Вважаю, не такі вже й високі власні рекорди, щоб їх не покращити. Це – лише питання часу.

 Создан 31 дек 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником