К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

КНИГИ – ДЛЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ
На запрошення волонтера Василя Дудка побував у куточку відпочинку для військових транзитних пасажирів «Авто-Дніпро», що з 25 вересня задіяний на Центральному автовокзалі Дніпра-Січеслава. Місце відпочинку облаштоване за рахунок волонтерської допомоги звичайних мешканців обласного центру та підприємців. Значний внесок у цю справу внесла фірма «Велта» під керівництвом генерального директора Андрія Бродського, зокрема, у проведенні опалення приміщення. Ініціатором же створення такого куточку і керівником групи волонтерів, які працюють там, є Тетяна Гаврилова («Вишиванка»).

Куточок перші чотири тижні працював з 6.00 до 23.00, а від 24 жовтня буде відкриватися на годину пізніше і закриватися на годину раніше – це викликано тим, що волонтерам складно добиратися рано сюди і пізно назад. Робота організована у три зміни по двоє волонтерів. У перспективі, можливо, при наявності людських та інших ресурсів буде організоване і цілодобове чергування.

У куточку транзитні учасники бойових дій можуть спокійно відпочити в очікуванні відправлення в дорогу чи вирішення якихось справ у місті. Тут їх пригощають безплатно гарячою їжею, допомагають, згідно із законодавством, придбати безкоштовні квитки (до речі, на перевезення таких пасажирів не встановлені ліміти), вони можуть ознайомитися з різною новою документацією, подивитися фільми на DVD (телевізора немає) тощо. Стіни оформлені дитячими малюнками, стендом із шевронами військових структур, подарованих (при наявності запасних) відпочивальниками та іншою наочною агітацією. Найбільший наплив відвідувачів – перед святами та в негоду, інколи буває і місць замало.

Не вистачає патріотичних книг та періодики. З цього приводу до мене і звернувся пан Василь, з яким познайомилися на фестивалі «Самарська Покрова-2016». Оскільки було в обріз часу для перегляду великої домашньої бібліотеки, то вирішив подарувати власні останні п’ять книг – всі вони, вважаю, викличуть певний інтерес у військових, оскільки наповнені любов'ю як до України в цілому, так і до рідного краю зокрема.

У першому в Україні (та і світі) ґрунтовному дослідженні козацтва з позиції Звичаю та Звичаєвого Права українського народу «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра» проаналізовані зародки козацтва ще з арійських часів, що відображено у нашій праукраїнській мові санскриті, до сьогоднішнього штучного хаосу у цій справі і з оптимістичним поглядом у майбутнє, читач може побачити на світлинах (а їх понад чотириста!) і знайомих, з ким «нюхав порох» на Донбасі, оскільки багато героїв книги з перших днів російської агресії пішли добровольцями захищати рідну землю від ворога. Інтерес викличе і документальна ілюстрована книга краєзнавчого характеру «Дібрівский ліс». Саме він від початку наступу російських військових формувань та сепаратистів став базою для 5-го батальйону «Правого сектору». Як доповнення до неї – друга книга із серії «Легенди Дібрівського лісу». А хіба можуть залишити байдужими поетичні рядки із збірки «Народжуйтесь, герої!», що теж об’єднані ідеями Звичаю та Звичаєвого Права? Ця книга своїм революційним пафосом зіграла певну роль і на Майдані у Києві та Січеславі, особисто вручена на деяких блок-постах у прифронтовій зоні. Окремо варто сказати і про книжку «Нестор Махно. Біографічний довідник» (підготовлену у співавторстві із Людмилою Ковтонюк), де без будь-яких «ярликів» чи хвалебних од день за днем показано весь життєвий шлях керівника найбільшого на планеті у ХХ столітті повстанського селянського руху. Як у радянські часи, так і нині, дехто ще намагається або замовчувати, або очорнити цей рух і його вождя зокрема (олігархам та їх прислужникам не подобається соціальна направленість повстанського руху). Лише чесні історики реально аналізують той складний період в історії України і народні потуги звільнитися від будь-яких зайд.

Тепер ще раз щодо куточку «Авто-Дніпро». Прохання до місцевих письменників, істориків, краєзнавців та інших, хто має у своєму арсеналі патріотичні видання, подарувати їх для відпочиваючих учасників бойових дій. Було б добре до книг додати ще й патріотичну пресу. Куточок знаходиться на другому поверсі зліва, як направлятися до квиткових кас.Создан 24 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником