К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

УНІКАЛЬНИМ ЛЮДЯМ УКРАЇНИ

Новорічне... 

За плечима – ще один рік життєвого марафону. У всіх він був суто індивідуальним. Оглядаючись назад, кожен здатен дати оцінку своєї діяльності і суспільства в цілому.

Вітаю друзів, однодумців, колег, знайомих і незнайомих, кому близька ідея творення, а не руйнування та пасивного животіння. Усім нам варто ще раз задуматися, що треба зробити, аби наступний 2018-й став кращим, змістовнішим, більш цілеспрямованим для впевненого руху вперед, не зважаючи на будь-які перешкоди, щоби рідна Україна була такою, про яку мріє кожен із нас. Подумаймо спільно, як захистити її від зовнішніх та внутрішніх ворогів.

Насамперед, хочу привітати понад шість десятків героїв своєї останньої книги нарисів «Унікальні люди Придніпров'я», що вийшла нинішнього року у сувенірно-подарунковому варіанті за підтримки облради. Якби довелося готувати й аналогічну державного масштабу – «Унікальні люди України» – із такими ж розділами: «Колекціонери», «Від колекції – до музею», «Майстри», «Диво-садиби», «Екстремали», «Окрилені Музою», «Особистостям немає ліку», то більшу частину відшуканих в межах нашої області внаслідок багаторічної копіткої роботи героїв можна сміливо представити і там на тих же умовах: перший, єдиний, кращий або унікальний, бо на Придніпров'ї достатньо особистостей всеукраїнського, європейського та світового рівнів.

Протягом року відбулося три презентації-вручення неординарного видання. На жаль, його не отримали герої, в основному, із Криворіжжя, Нікопольського та Покровського районів. Безумовно, не моя у тому вина – увесь наклад знаходиться в обласній раді. Надіюсь, там знайдуть, нарешті, час і можливості, як вшанувати унікальних земляків, а я серйозно починаю займатися новим проектом. Зрозуміло, «не відкрию Америку» для самих героїв, бо кожне слово нарисів на фініші узгоджене із усіма, а ось дізнатися багато чого про інших, що раніше ніде і ніким не оприлюднювалося – це вже, дійсно, привабливо.

Ось кілька земляків, хто не має книги, де він гідно представляє наш край. Почну із криворіжців, дванадцять із яких стали героями видання, подібного якому ще не було в Україні. Насамперед, це Микола Маковій, який найбільше у світі провів часу у полярних експедиціях, побувавши в Антарктиді та Арктиці п'ятнадцять разів! Каскадер Віталій Бондар, який встановив кілька українських рекордів та світовий: здійснив супер-марафон довжиною 2025 кілометрів із Києва до Лондона – прямо у штаб-квартиру «Книги рекордів Гіннеса», стоячи на мотоциклі на рівні сидіння з українським державним прапором, не торкаючись керма руками! Подружжя Олександр та Антоніна Бєльські – засновники Криворізького академічного міського театру музично-пластикових мистецтв «Академія руху», що є єдиним у Європі такого типу. Художник українського авангарду Леонід Давиденко – розробив власний метод написання картин у стилі національної вишивки гладдю та інші.

Із трьох нікопольців назву лише Леоніда Ігнатенка – єдиного в Україні пошуковця, удостоєного за громадську роботу (!) урядової нагороди – ордена «За заслуги» ІІІ ступеню. Порівняно з іншими сільськими районами найбагатшим на «зірок» виявився Покровський – аж п’ять! Серед них: Віктор Галчанський із Гаврилівки – організатор всеукраїнських фестивалів гармоністів у сільській глибинці та волонтер Віталій Волохань, який виготовив найбільший в Україні – чотириметровий – Тризуб із металу, що встановлений у райцентрі з нагоди 70-річчя Перемоги над німецьким нацизмом замість пам’ятника Леніну. До речі, ім'я цього скромного молодого чоловіка не було відоме, практично, нікому навіть із місцевого Білого дому понад два роки – аж до виходу книги, коли автору довелося «розсекретити» ім'я майстра під час недавнього спілкування із керівниками місцевої влади. Віталій перевершив попереднє всеукраїнське досягнення на цілий метр – за рік до того у місті Ладижин Вінницької області було встановлено найбільший на той час триметровий металевий Тризуб, що, до речі, зафіксовано у «Книзі рекордів України». А про нове досягнення – ніде ні слова. Ось так ми знаємо і шануємо своїх місцевих героїв!

Із такими людьми, як кожен із Вас, приємно і корисно спілкуватися, бо надихаєте на продуктивну працю. Тож нехай про унікальних, перших, кращих, єдиних на різних ділянках багатогранного Буття знає максимум українців. За методом ланцюгової реакції це дасть значний поштовх різноманітному розквіту нашої держави. Для цього є чимало шансів. Використовуймо їх. Працюймо так, щоб у наших недругів від заздрощів очі повилазили, а на брехливих язиках чиряки повискакували та на добавку від безсилля і злості їм ще й ручки-ніжки повикручувало.

Будьмо, мої дорогенькі!

 Создан 30 дек 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником