К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

БУДЬ ЗДОРОВ! КАРПАТИ ЩЕ Й ПОМОЖУТЬ

Бог створив людину без запчастин...Свою першу нагороду за перемогу у творчому конкурсі я отримав відразу по закінченні середньої школи від редакції Покровської районної газети Дніпропетровської області. То була річна передплата на новостворений всесоюзний журнал «Журналіст» (замість «Советская печать»). Стартовий номер відкривався великою статтею «Бог створив людину без запчастин». У ній наголошувалося, що журналісти належать до категорії людей, які найменше турбуються про своє здоров'я. Часті відрядження, перевантаження, порушення режиму харчування і відпочинку, нервові стреси, а також куріння, вживання алкоголю та багато інших негативних чинників рано підривають здоров'я багатьох творчих людей. Ці висновки підтвердило і подальше життя. Майже кожен четвертий-п'ятий із моїх однокурсників по факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка не дожив і до пенсії. Безумовно, тут додалися й інші чинники, але загальна тенденція зберігається.

А світ же прекрасний, незважаючи на безліч проблем та негараздів! Тож хочеться не тільки жити, а й максимально довше творити. Рано чи пізно більшість із нас починає задумуватися і турбуватися про зміцнення свого здоров'я. Тут є безліч варіантів і кожен підбирає їх відповідно до своїх потреб та можливостей.

Я вже майже десять років на заслуженому відпочинку. За цей час зроблено багато, але попереду ще чимало справ, які, крім мене, ніхто ніколи не зробить. Для їх реалізації потрібне здоров'я, здоров'я і ще раз здоров'я. Враховуючи свої, а ще більше чужі помилки, у мене виробився власний погляд у цьому питанні. Проблема наскільки широка і багатогранна, що її неможливо детально висвітлити тут, та я й не намагатимуся цього робити. Під враженнями останнього перебування у Карпатах зосереджуся лише на деяких аспектах.

Ми із дружиною полюбили курорт Східницю, де побували вже вп'яте. Чому саме там? Для оздоровлення нам, насамперед, найкраще підходять цілющі мінеральні води типу «Нафтуся». Їх на території селища та околиць відкрито понад три десятки джерел, а досліджено і рекомендовано для вживання сімнадцять. Наголошую – для оздоровлення під чітким самоконтролем у відповідності до знань свого організму і, безумовно, не без порад фахівців.

Загальновідомо, що для підтримки у належному стані здоров'я людина щодня повинна пройти не менше 6-8 кілометрів. Тож, пішохідні прогулянки на свіжому карпатському повітрі, настояному на хвої, значно примножують життєдайну енергію. До того ж, на місцевому стадіоні є різні тренажери, де залюбки можна позайматися під відкритим небом кожному бажаючому.

Є ще одна новинка, що недавно ввійшла у наше подружнє життя. Разом із дружиною почали займатися за методикою, розробленою Президентом Всеукраїнської федерації «Спас» Олександром Притулою і викладеною ним у книзі «Дев'ять сил» та диску-додатку, де наглядно показана кожна вправа. Такі заняття допомагають уникнути багатьох поширених медичних проблем і, до того ж, не дуже складні та під силу, практично, більшості людей навіть у домашніх умовах.

Як тут не згадати легендарного олімпійського чемпіона важкоатлета Султана Рахманова, який на зустрічі із колективом дорожньої дитячої лікарні на станції Дніпропетровськ на початку 1980-х років сказав: «Я не буду агітувати, щоб ви, чи ваші діти і внуки йшли у великий спорт, де надлюдські перевантаження, що підривають здоров'я, але побажаю усім систематичних занять фізкультурою і спортом для себе, щоб його зміцнити».

Хочеться наголосити ще на такому. Англійські вчені дослідили, що міські жителі живуть довше… сільських. Чи не парадокс? Ні. Хоча здається, що серед природи на свіжому повітрі сам Бог велів бути довгожителем. Виявляється, що тривалість життя у значній мірі залежить від… рівня освіти, що у містах значно вищий, ніж у селах. Правда, вища освіта – ще не шлях у списки довгожителів, бо часто ті, хто закінчує виші, без самоконтролю можуть опуститися нижче допустимого в реальному житті. Зрозуміло, що всі не можуть мати вищу освіту, але в сьогоднішньому світі при бажанні можна і самотужки досягти належного рівня інтелекту завдяки засвоєнню корисної інформації із друкованих, електронних та інших джерел.

Важливо, щоби ще у ранньому віці кожен засвоїв, що ніхто крім нього самого не буде так дбати про його здоров'я, як він сам. Виробивши здатність самоконтролю у цьому, людина автоматично здатна перенести власний досвід і на інші сфери багатогранної діяльності.

Я – гуманітарій, але свого часу отримав потрібні знання із фізики, хімії, географії, астрономії, анатомії, зоології і загальної біології та інших природничих і точних дисциплін, що часто застосовую і по нинішній день. Без загальних знань з різних галузей у практичному житті неможливо продуктивно діяти. Навіть знання, отримані у вищих навчальних закладах, без постійного оновлення їх можуть різко падати у бік нульової відмітки. Тож – самоудосконалюйтесь!Создан 09 мая 2018  Комментарии       
Всего 1, последний 7 мес назад
bukovel-2017-12 09 мая 2018 ответить
http://livesurf.ru/promo/121886
Программа автосерфинга
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником