К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

Книга, яку давно чекало суспільство, з"явилася!

"Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра" - перше в Україні дослідження козацтва з позиції Звичаю та Звичаєвого Права 

 

КНИГА КОЗАКА КОВТОНЮКА ПРО КОЗАЦТВО – ВИЙШЛА У СВІТ!

 

Книга дніпропетровського краєзнавця Бориса Ковтонюка «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра», нарешті, вийшла у світ! Про підготовку її до випуску ще напередодні знали тисячі козаків із багатьох сайтів та інших джерел інформації. Правда, «народження» (видавництво «Баланс-клуб», Дніпропетровськ) виявилося далеко не простим із різних причин, у тому числі фінансових. За козацьким звичаєм, як це робиться у скрутних ситуаціях, була пущена «шапка по колу». Крім того, автором залучено банківський кредит, та, на жаль, і цього виявилося замало. Довелося терміново шукати додаткові резерви. Слава Богу, світ не без добрих людей. Із розумінням до важливої справи поставився Голова правління Всеукраїнської громадської організації «Афганці Чорнобиля» полковник Олександр Рябека, який багато уваги приділяє відродженню та розвитку бойових мистецтв, насамперед, козацьких. Саме завдяки Олександру Григоровичу та його побратимам, особливо з Дніпропетровського відділення на чолі з Костянтином Рябекою, видання направилося до козаків та інших, кому не байдужа ця тема. Правда, вже на завершальному етапі довелося внести деякі корективи. Зокрема, змінено оформлення обкладинки, переформовано оригінал-макет тощо, хоча все це не змінило суті книги, яку з нетерпінням давно чекали читачі, оскільки багато із них одночасно є і її героями – зафіксованими на фото, чи закарбованими у слові.

Символічно, що перше в Україні ґрунтовне дослідження сучасного козацтва з позиції Звичаю та Звичаєвого Права (збір матеріалів і написання якого склали аж 22 роки!) з'явилося у період першого весняного рівнодення нової космічної епохи. Ця епоха стартувала після «кінця світу», тобто, з 22 грудня 2012 року і з кожним днем набирає швидкість для ліквідації всього негативного, що накопичилося у нашому житті – як в Україні, так і на планеті. Усі найголовніші проблеми автор розглядає за Звичаєвою ідеологією – могутнішої зброї для захисту національних інтересів від якої не було, немає і ніколи не буде!

Щоб ще раз привернути увагу до актуальної теми Звичаю та Звичаєвого Права українського народу, подаємо передмову Олександра Рябеки для тих, кому, можливо, книга з різних причин не буде доступною через обмежений наклад чи з інших причин.

 

ПРО КНИГУ, ЩО ДИХАЄ ІСТОРІЄЮ І ПРОГНОЗУЄ МАЙБУТНЄ

 

Оригінальність нової книги Бориса Ковтонюка «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра» у її новизні – як у концепції побудови, так і у світоглядних засадах. Тут вперше зроблена широкомасштабна спроба проаналізувати відродження сучасного козацтва на Придніпров'ї у фокусі всеукраїнських та міжнародних громадських козацьких організацій.

Щоби збагнути всю велич теми оборони своєї держави, базуючись на величезному історичному матеріалі, пропущеному крізь серце, автор із властивою йому природною скрупульозністю проводить читача від сивої давнини тривалістю у багато тисячоліть, коли вперше виникла потреба у воїнстві для захисту інтересів народу, і до сьогодення, а також намагається спрогнозувати роль українського козацтва у майбутньому.

У книзі використані сотні світлин, що яскраво підтверджують сказане. І це не випадково: адже Ковтонюк – не тільки професійний журналіст, який добре володіє як майстерністю слова, так і фотооб’єктивом, а й козак за походженням і духом. Він ще за радянських часів прийняв козацьку присягу і залишається вірним їй. Свою місію у козацтві давно вже визначив і чітко дотримується її і як літописець, і як дослідник-краєзнавець.

Книга написана у формі краєзнавчих нарисів. Кожен із її розділів, а то і підрозділів, може існувати навіть самостійно, яскраво розкриваючи означену тему, а в єдності вони становлять захоплюючу епопею неповторності козацького духу у всіх трьох часових вимірах.

Окремі думки, висловлені у книзі, здаються суб’єктивними і навіть, можливо, суперечливими, та про їхню доцільність чи об’єктивність можна буде говорити лише з плином часу. І все ж вони мають право на існування, оскільки ми будуємо демократичне суспільство, де кожен громадянин може висловлювати власне бачення на хід історії, насамперед, у власній державі. Незважаючи на своєрідність світогляду автора та деякі зауваження, його доробок, безсумнівно, знайде широку зацікавленість не тільки у сучасних козаків, а й істориків, краєзнавців, педагогів і навіть політиків. Одним словом, у всіх, кому не байдужа доля України.

Автор, дійсно, оголює багато ран на тілі нашого суспільства. І, можливо, навіть добре, що він наважився це зробити уже нині. Краще заздалегідь спокійно і розважливо зайнятися профілактикою, оздоровленням, ніж доводити до хірургічного втручання.

Про сказане читач переконається і сам, уважно вчитуючись у кожне слово, прискіпливо аналізуючи наведені факти чи оприлюднені думки. Борис Ковтонюк далеко не стандартно, точніше, по-новому підходить до оцінки козацтва, його ролі, насамперед, у майбутньому, базуючись на українському Звичаї – і не тільки як нормах поведінки, а і як ідеологічно-правовій системі, на якій ще багато тисячоліть тому виникло Звичаєве Право, що крізь морок подій знову на повну силу постає сьогодні.

Україна знаходиться на порозі грандіозних перетворень у розбудові власної держави. Із глибини віків проривається вітер перемін і все дужче і дужче приводить у рух потужний механізм всенародного потенціалу – синтез колективних розуму і мудрості, знань і працелюбності, доброти і сили. У цьому гігантському русі далеко не останнє місце належить і українському козацтву. Воно, справжнє, в усі часи підживлювало енергією слабих і залучало у свої ряди сильних. Так було і так буде – цю думку, що акумулювала у себе численні дослідження багатьох науковців із різних країн світу, переконливо утверджує автор. 

                             Олександр РЯБЕКА

 

Дякую усім, хто опікувався виходом книги. 

                      З повагою Борис КОВТОНЮК

 

 Обновлен 30 мая 2013. Создан 22 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником