К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

Борису Ковтонюку - ще тільки 65!

Презентація трьох нових книг 

ІДУ НА РЕКОРД!

Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім.Свєтлова і Дніпропетровська обласна громадська організація «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» 18 вересня 2013 року провели ювілейний літературний вечір «Козак за походженням і духом» з нагоди мого 65-річчя, за що виношу щиру подяку.

У читальному залі бібліотеки зібралися представники Дніпропетровського земляцтва «Покровчани», журналісти, письменники, козаки, просвітяни. І це не дивно, адже до всіх їх я маю безпосереднє відношення. Перед початком вечора і впродовж були продемонстровані з півтори сотні фотографій із мого життя – від раннього дитинства по сьогодення та один із відеофільмів.

Вела вечір працівник бібліотеки Оксана Селезньова, яка підкреслила, що презентація книги – це завжди свято для працівників і читачів бібліотеки, двох книг – подвійне свято, а трьох – взагалі рідкісне явище. Дійсно, у день свого народження я презентував відразу три книги, що вийшли протягом останніх місяців у видавництві ВАТ «Баланс-Клуб»: краєзнавчі нариси «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра», «Дібрівський ліс» та збірку віршів «Народжуйтесь, герої!»

Із вступним словом виступила працівник музею «Літературне Придніпров'я» Світлана Мартинова, яка проаналізувала мою журналістську і літературну творчість. За нею – спонсори: Голова Дніпропетровського відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація «Афганці Чорнобиля» Костянтин Рябека та директор Васильківського держлісгоспу Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Даценко.

У числі перших було надано слово представникам Дніпропетровського земляцтва «Покровчани»: директору обласного управління «Дніпроавтотранс» Дмитру Кубраку, колишньому військовому представнику з приймання ракет підполковнику у відставці Віктору Воронкевичу, кандидату математичних наук Михайлу Цибаньову, який працює у Дніпропетровському національному університеті, талановитому інженеру-залізничнику і цікавому краєзнавцю Миколі Бреславському, з яким я навчався у Березівській середній школі, що в Покровському районі, журналісту-ветерану Олександру Перепелиці, з яким ми працювали пліч-о-пліч. У цей момент появився Народний художник України скульптор Володимир Небоженко, автор багатьох відомих пам’ятників Дніпропетровська – героїчному льотчику Валерію Чкалову, який першим у світі здійснив 11-годинний безпосадочний переліт із Москви до Америки, Кобзарю (цей пам’ятник, за визначенням фахівців, вважається кращим у світі пам’ятником молодому Шевченку), досліднику козацтва і відкривачу криворізьких руд Олександру Полю та інших. Володимир Павлович напередодні зателефонував і сказав, що прийде дещо пізніше, бо його дуже попросили виступити на форумі кінематографістів, що розпочинався одночасно із літературним вечором.

Приємно, що привітати прийшли і мої колеги із «Придніпровської магістралі» – заступник головного редактора (редактор у відпустці) Тетяна Танасієнко з фотокореспондентом Євгеном Лопатніченком та головою профорганізації бухгалтером Іриною Сокуренко.

Двоє колег приїхали із райцентру Магдалинівка – Віталій Кравченко, з яким я навчався на факультеті журналістики Львівського держуніверситету ім.Ів.Франка і до якого у 1981 році їздив у гості аж на Сахалін, та Володимир Сорока, голова обласного спортивного журналістського клубу «Тригол», з яким вже провели 15 змагань із риболовлі серед працівників ЗМІ області, які я зініціював більше півтора десятка років тому.

Безумовно, було сказано багато приємного від козаків, письменників та інших присутніх. У цей вечір один із спонсорів розкрив мою таємницю – сказавши моїм друзям і близьким знайомим, що я іду на рекорд України по кількості випущених книг за один рік. Дійсно, зараз напружено працюю над завершенням ще трьох книг, що, при наявності фінансування, можуть побачити світ у цьому році. Всі – українською мовою і краєзнавчого характеру.

 Создан 19 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником