К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

ДНІПРОПЕТРОВСЬК ПІСЛЯ «ЗАЧИСТКИ»

Таких барикад в Україні ще не було!Увагу України і світової громадськості 26 січня Дніпропетровщина привернула щонайменше двома важливими подіями: похоронами убитого на Майдані у Києві 21-річного вірменського юнака Сергія Нігояна у його рідному селі Березнуватівка Солонянського району та розгоном маніфестантів біля облдержадміністрації і облради, що знаходяться поруч. Оскільки про похорони більш детально розказано у репортажі з місця, що є на цьому сайті, то варто зупинитися на другій події. Про неї теж є інформація на сайтах різних ЗМІ, але варто загострити увагу на окремих моментах. Про Дніпропетровськ жартома кажуть, що це не перше місто в Україні, але й… не друге. Цим самим хочуть підкреслити його важливість.

Дійсно, в усі часи місто відігравало значну роль у житті імперії, спочатку царської як її «третя столиця», а потім в СРСР як «кузня кадрів» для Кремля. Дніпропетровські старі «кадри» за інерцією продовжують вважати себе теж особливими, а нові – переймають їхній досвід. Дніпропетровські регіонали – оригінали. Вони давно вже заслужили собі славу різними цікавинками.Одна із них прозвучала сьогодні зі слів керівників області на антимітингу, куди у спішному порядку автобусами, що стояли на вулицях Савченка, проспекті Пушкіна та інших, звезли бюджетників із різних районів. Як наголосив голова облради Євген Удод, тепер біля ОДА розіб’ють наметове містечко з обігрівом, гарячою їдою і… барикадами.

Правда, Євген Григорович не уточнив, чи там будуть нести варту за рахунок обласного бюджету, чи за кошти Партії регіонів, чи з кишень найзацікавленіших осіб. Як би там не було, але все то – наші народні гроші, бо зароблені на українській землі і громадянами України, хоч і перебувають у чужій кишені. Не сказано і хто буде там постійно чергувати. Можливо, через центри зайнятості наберуть безробітних – їх в області і місті більш ніж достатньо, а може їм і не довірять, бо, не дай Боже, візьмуть і перейдуть на бік народу.

До речі, цей мітинг влаштовано після вчорашніх подій, коли за наказом Олександра Вілкула (нині киянина) привезли «тітушок» із вотчини обох теперішніх очільників області – Кривого Рогу (всі документальні підтвердження є на кількох офіційних сайтах, у тому числі «Українська правда», «5 канал» та інші). Із чиєїсь легкої руки «тітушок» назвали «Народною гвардією Президента». До речі, за свідченнями очевидців, частина цих «хлопчиків» була «засвічена» і в Запоріжжі. Щоб не побити своїх, вони на руки одівали жовто-сині пов'язки.

Завдяки «народногвардійцям» у Дніпропетровську постраждали 6 журналістів і десятки простих людей. Навіть 18 працівників міліції (за їх даними). Міліція затримала 37 учасників сутичок і розвезла їх по різних відділах. У ніч із неділі на понеділок Бабушкінським районним судом на 2 місяці арештовані 15 учасників масових безпорядків – наш суд найоперативніший у світі! Найцікавіше те, що практично всі журналісти фактично не є з опозиційних каналів, а кореспонденту «Урядового кур’єру» Наталії Бєловецькій (істинно: «Бий своїх, щоб і чужі боялися!») ще й розірвали сумку і відібрали флешку від фотоапарату, коли вона в облдержадміністрації спробувала зняти «тітушок», які переодягалися. Найцікавіше ж те, що керівники обласної міліції нічого не знають про цих «тітушок» (з їхніх слів). Чому ж тоді народ знає? Чи не пора робити народну міліцію? Шила у мішку не утаїш!

Як сказав один із організаторів Євромайдану у Дніпропетровську – спроба захвату ОДА є провокацією влади. Хоча Євген Удод наступного дня перед антимайданівцями заявив протилежне – мовляв, приїхали молодики із західних областей та й вирішили увірватися у приміщення облдержадміністрації (про «тітушок», які масово перебували не тільки в приміщенні облдержадміністрації, а й облради Євген Григорович скромно промовчав).

Як би там не було, а тепер дніпропетровці і гості міста матимуть унікальну можливість – спостерігати і фотографувати (якщо дозволять) перші в Україні (а, можливо, і світі) барикади перед приміщеннями влади, збудовані самою владою. Оригінально!

Борис КОВТОНЮК

Фото автораСоздан 27 янв 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником