К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

СТРАТЕГ НОМЕР ОДИН

У Жовтих Водах відзначили 350-річчя від дня смерті Івана БогунаУ місті Жовті Води на Дніпропетровщині є величний пам’ятник героям національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького. У бронзі відлиті Гетьман разом із своїми побратимами Іваном Богуном та Максимом Кривоносом на конях.Тут щороку вже впродовж більш як двох десятиліть в середині травня відзначають день перемоги у Жовтоводській битві козацько-селянського війська над поляками.

У лютому сучасні козаки щороку вшановують ще одного героя тих часів – Івана Богуна. Сьогодні виповнилося 350 років від дня його смерті. Якось у вирі останніх подій в Україні ювілей широко не відзначали. І все ж, напередодні цієї дати частина місцевих козаків зібралася на зустріч, щоб вшанувати пам'ять непересічного полководця.

У Жовтих Водах є вулиця Івана Богуна, де на будинку №2 знаходиться меморіальна дошка. Правда, вазон під нею, де сажали, чи клали живі квіти, «невідома рука» знищила. Тож довелося квіти народної пам'яті прилаштувати абияк – прямо в отвори від колишнього кріплення.

Івана Богуна історики вважають стратегом номер один після Богдана Хмельницького. Не будемо перераховувати всі його успіхи – вони добре відомі з наукових та літературних праць. Варто наголосити на основному – Богун був противником будь-яких угод як із поляками, так і з російським царем. Він вірив в український народ. Це важливо пам’ятати і сьогодні тим горе-політикам, хто робить ставки на зарубіжжя, а не на народні сили, цим самим намагаючись знову накинути чергове ярмо на шию українців з того чи іншого боку.

Саме в цьому руслі і розгорілася жвава дискусія як на закінченні офіційної частини, так і після. Частина козаків на запрошення керівництва міської громадської організації «Козацький полк Жовтоводський» ВГО «Всеукраїнське козацьке військо» (керівник Каленяк В.П.) направилася в його штаб для ознайомлення з роботою (у місті є три козацьких організації різних напрямків).

Незважаючи на різні погляди на багато сучасних проблем, у тому числі зближення з Росією, чи Європою, все таки більшість присутніх висловилася за те, щоб Україна залишалася самостійною державою із власною політикою, а не повторювала помилки багатьох наших попередників. Принаймні, так, як хотів Іван Богун.Создан 17 фев 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником