К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

ДНІПРОПЕТРОВСЬК ПРОДОВЖУЄ ЛИХОМАНИТИ!

Нормальні люди борються за зміну Системи, божевільні – кличуть ПутінаУ Дніпропетровську щодня продовжуються масові заходи протестів. Крім євромайданівців, їх проводять й інші політичні сили. Сьогодні – один із яскравих прикладів бурхливих процесів, що проходять у Придніпров'ї. Революція ще не закінчена! Вона переможе тоді, коли буде змінена нинішня Система на таку, що найбільше відповідає менталітету українців та стане прийнятною для переважної більшості громадян України. Якщо цього не відбудеться зараз, то третій Майдан – на порозі.

О 14 годині біля облдержадміністрації зібралося кілька тисяч мітингувальників. Основна тема – зупинити агресію путінського режиму в Україні і люстрація нинішньої влади, насамперед, на регіональному рівні. Були названі десятки представників місцевих керівників, багатьох із яких народ вимагав не тільки звільнити, а й віддати до суду за підтримку кровавого режиму Януковича, розкрадання бюджетних грошей та інші кримінальні злочини. Одностайна вимога – жоден із них не повинен залишитися непокараним, тим більше посісти якісь теплі місця у новій владі.

Зворушливим був виступ 88-річного дідуся, який з перших днів разом із сином-офіцером був на Майдані. Євген Вікторович Троцький заявив: «Якщо буде потрібно, я готовий поїхати захищати і Крим від Путіна-агресора». У колишнього командира батареї, для якого Друга світова закінчилася перемогою над мілітаристичною Японією, ще є порох у порохівницях і він не хоче Третьої світової війни.

Як Героїв зустріли дніпропетровці частину козаків 4-ї сотні, які охороняли Майдан у Києві. Багато їхніх побратимів залишилося ще там, оскільки не всі вимоги Майдану виконані. Від імені присутніх тут виступив сотник Владислав Ладигін, якого дуже добре знають не тільки козаки, а й мешканці міста, області, України. Він очолює Благодійний козацький фонд ім.І.Д.Сірка, куди входить більше десятка козацьких організацій. Він та багатьох інших його друзів стали героями моєї книги «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра», що вийшла ще в минулому році.

Як би не брехав президент Росії Володимир Путін, що бойовики Майдану пройшли вишкіл за межами України, наші люди вже не вірять жодному його слову. Наші козаки самі у себе вдома відроджують давні козацькі бойові мистецтва і цьому навчають молодь.

Про це я чітко говорю і в названій книзі – першому в Україні фундаментальному дослідженні козацтва з позиції Звичаю та Звичаєвого Права українського народу і підкріплюю сказане сотнями власноруч знятими фотографіями. Захищати свій народ – це святий обов’язок козаків. Правда, не тих, що нап'яли на себе генеральські погони і начіпляли куплені «козацькі» нагороди. Таких на Майдані не було. Хіба що, можливо, хтось і приходив, щоб сфотографуватися, але, як підкреслив сотник Ладигін, подібним вірити не можна.

Кілька днів тому головою Дніпропетровської облдержадміністрації призначено олігарха Ігоря Коломойського. Далеко не однозначно таке рішення сприйняли в регіоні та, напевне, і в Україні. Безумовно, він – технічний і тимчасовий керівник області (з його слів). Це розуміють і наверху, і внизу.

Справа в тому, що, коли почав здійснюватися агресивний план Путіна, Коломойський першим пригрозив в останні хвилини Кернесу, меру Харкова, де мав розпочатися так званий з’їзд Партії регіонів південо-східних областей і Криму з приводу сепаратистських планів щодо розколу України і тоді зібрання, хоч і відбулося, але вже було направлене в дещо інше русло. У даній ситуації, коли війська Росії ввійшли у Крим, Коломойський сам запропонував свою кандидатуру на посаду губернатора. Становище було настільки катастрофічним, що новій київській владі вже було не до роздумів і вона дала згоду.

Саме це було і одним з важливих питань на іншому мітингу, що розпочався біля міськради і організованому антиукраїнськими активістами. Неподалік, на противагу проросійським, зібралося і ті, хто повертався з мітингу біля ОДА під прапорами ВО «Свободи» та червоно-чорними.

Призначення олігарха на посаду губернатора – важливий козир, насамперед, комуністам для боротьби із новою владою, яка ще, практично, і не сформована. На цьому мітингу, де зібралося кілька сотень людей, дійшло навіть до того, що почали обговорювати (навіть збирати підписи) звернення до Путіна, щоб той їх порятував. Сценарій – давно відомий і відчувається почерк Кремля.

Із цього приводу хочеться нагадати звернення мешканця Вологди (Росія) до президента Російської Федерації із проханням ввести війська у Вологодську область і порятувати від того жахливого життя, яке створила влада для своїх жителів. Це звернення знято з Інтернету і зачитане на мітингу біля Дніпропетровської ОДА.

До речі, антиукраїнський мітинг знімало російське телебачення. Чи знімало і попередній, просто не звернув увагу. Якщо ж навіть і знімало, то все одно не покаже цього для глядачів. Чому така впевненість?

Щойно зі мною вийшли на зв'язок одні із родичів, які проживають у Росії. Вони розпитували про обстановку в Україні. Всього переказувати не буду, але зверну увагу ось на таке. На моє запитання, чи у них теж відбуваються мітинги і чи їх показує телебачення, відповідь була, що, дійсно, відбуваються і телебачення показує. А що саме, уточнив у них. Лише, що «ми – народи-брати», «потребуємо захисту від Росії» і т.п. Я поцікавився, а чи показують, як росіяни вимагають припинити війну Путіна з Україною. Про таке вони навіть не чули (живуть у глибинці).

Це ще раз підкреслює про дезінформацію, на якій Кремль будує свою агресивну політику. Адже, як український, так і російський народи мають спільні біди і проблеми. Кремлівська верхівка маніпулює свідомістю власного народу, щоби вийти із ситуації, коли утворилася величезна прірва між рівнем життя бідних і багатих, і на базі цього намагається розв’язати збройний конфлікт з Україною.

До чого це може призвести, я наголосив у вчорашньому «Зверненні до народів Російської Федерації і світу» (російською мовою).


Борис КОВТОНЮК, журналіст

Фото автора

м.Дніпропетровськ, 5 березня 2014 рокуСоздан 05 мар 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником