К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

 

КРИМ МОЖЕ СТАТИ ОДНИМ ІЗ НАЙОСВІЧЕНІШИХ РЕГІОНІВ СВІТУ

Проблема півострова – штучна. Вона створюється кримінальними кланамиНе буду говорити про минуле Криму. Краще – про майбутнє. Кожній цивілізовано думаючій людині зрозуміло, що сьогоднішні проблеми півострова створені штучно із-за впливу ззовні носіями агресії та кримінальними елементами в Україні, які часто співпрацюють між собою. Сьогодні в Криму розігрується міжнаціональна карта. Щоб вибити основний козир в її організаторів і зняти напругу в майбутньому, треба іти кількома шляхами. На всіх наголошувати не буду, а ось зупинюся на тому, що у багатьох на вустах – мова.

На території Криму в усіх школах треба вивчати чотири мови: українську, кримсько-татарську, російську і ще одну з іноземних, наприклад, англійську. Якщо хтось не захоче вивчати якусь із них, примусово цього робити не треба. Але кожен повинен чітко знати, що, не знаючи української та кримсько-татарської, які повинні стати офіційними в Криму, він не матиме права зайняти будь-яку посаду у державних органах та органах самоврядування на території автономії. Відповідно, можуть виникнути і проблеми із веденням бізнесу тощо.

Якщо хтось із приїжджих захоче проживати у Криму та йти працювати у державні і виборні структури, він може самотужки вивчити необхідні мови і після здачі екзамену, як це заведено у багатьох країнах, успішно проявити себе. Це ж саме стосується і жителів півострова, які не вивчали необхідних мов. Щодо російської – її вивчають і будуть вивчати на всій території України, для багатьох вона є рідною і мовою міжнаціонального спілкування, у тому числі і в Криму, куди приїжджають численні туристи із Російської Федерації та інших країн. Саме життя підкреслює важливість російської у щоденному вжитку для кримчан.

Прийнявши таке законодавче рішення, ми надаємо право розширення самоврядування автономії, оскільки переважна кількість у владі будуть місцеві жителі, а їм краще знати, як впорядковувати власне життя. Можливо, когось лякає, що Крим у майбутньому захоче відійти, наприклад, до Туреччини. Цього ніколи не станеться з ряду причин. Головна – АРК є складовою частиною України і згідно із законодавством, у тому числі міжнародним, не має права самостійного входження до будь-якої іншої держави. Можна говорити і про інші аспекти, але варто сказати словами народної мудрості – від добра добра не шукають.

Зробивши такий демократичний крок, українська держава зміцнить свої внутрішні і зовнішні позиції. Знання різних мов не тільки розширює світогляд, а й робить кожного культурним, доброзичливим, людяним тощо. А це значить, що кримчани у перспективі можуть стати одним із найосвіченіших регіонів не тільки України, а й світу. Дамо їм таку можливість!

Борис КОВТОНЮК, ветеран праці м.Дніпропетровськ

P.S. Прошу патріотів України масово розповсюджувати пропозицію.Создан 17 мар 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником