К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

ДНІПРОПЕТРОВСЬК ХОЧ БУВ І НЕ ПЕРШИМ МІСТОМ В УКРАЇНІ, АЛЕ Й НЕ ДРУГИМ. ТАКИМ ХОЧЕ І ЗАЛИШИТИСЯ

Боротьба з «донецькими» продовжується – не на користь останніхСьогодні – День гумору. Та українцям не до веселощів і сміху. Тому і не звучать на вулицях міст і сіл традиційні розіграші тощо. Однією із знаменних подій розвитку Революції в Дніпропетровську сьогодні став пікет біля облдержадміністрації – на пропозицію Народного віче від 30 березня. Основна вимога – заміна корумпованих чиновників, насамперед, голів райдержадміністрацій області та інших.

Учасники пікету біля входу в приміщення ОДА розгорнули великий жовто-голубий прапор, на якому чимало написів – учасників попередніх віче, мітингів, пікетів. Були зачитані вимоги, сформульовані на останньому віче. Потім представників запросив до себе в робочий кабінет заступник губернатора Борис Філатов, щоб у спокійній обстановці вислухати всі претензії, пропозиції та інше. До речі, це перша офіційна зустріч активістів Дніпропетровського євромайдану із високопоставленим представником нової влади. Розмова була довгою і непростою, але конструктивною.

На даний момент на Дніпропетровщині вже замінено 14 голів райдержадміністрацій. Є дуже проблематичні райони, коли немає з кого вибрати справжнього адміністратора. Наприклад, в одному керівником поставили фермера, в іншому – редактора багатотиражки. Нехай це не ображає нових голів районів. Можливо, у майбутньому вони стануть справжніми господарями свого району, але проблема із кадрами відчутна всюди і на всіх рівнях.

Багато уваги приділено і одному із сільських районів – Васильківському. Там із 24 депутатів 22 регіонали і лише 2 – від «Батьківщини», хоч за словами представника району, яка була на зустрічі, ті теж перефарбовані регіонали. З кого вибирати і кого ставити на відповідальні пости? Чи не пора припинити політизувати селян (та й інших громадян), замінивши Закон про вибори? Врешті-решт, ми повинні направити енергію, кошти, знання на виробництво і створення матеріальних та духовних благ, а не на постійну політичну боротьбу один з одним.

Щодо регіоналів, то відносно них теж відбулася серйозна розмова. Хоч їхні позиції і похитнулися, але вони ще мають серйозний вплив, насамперед, через обласну та багато районних рад. Представники цієї злочинної партії роз’їжджають по області і заспокоюють своїх представників, мовляв, перечекайте пару місяців, а там все зміниться. Хто розшифрує ці слова?

Борис Філатов налаштований категорично проти «донецьких», оскільки вони занесли чимало політичного сміття на Придніпров'я, нахабно приватизували об'єкти, що могли б приносити користь місцевим бізнесменам. Він навіть конкретні факти, чому сприяла попередня влада і ті, хто ще сьогодні залишається при ній.

До речі, обговорене питання і про антиукраїнські сили, зокрема, ті, що останнім часом проводять свої заходи біля театру опери та балету. Філатов запевнив, що проводиться робота по їх нейтралізації та роз’яснювальна. І навів приклади: минулого вихідного проросійських активістів було 72, за тиждень до того – 200, ще за тиждень – 800, а перед тим – близько 2-х тисяч. Відчутно?

Безумовно, відразу всього не зміниш. А якщо говорити не лише про владу, а й про саму Систему, то тут ще не початий край роботи, хоч вона вже й розпочалася.

Особлива увага приділена наступним виборам на пост Президента України. Борис Філатов чітко заявив, що він як людина, далека від політичної діяльності (хоч, як відомо, він підтримував Дніпропетровський євромайдан), не має права стояти на боці будь-якого із кандидатів. Для нього, адміністратора, основне – організувати і провести вибори чесно і прозоро. Саме в цьому він просив допомоги і в громадських активістів, зокрема, у забезпеченні контролю над виборами, участю в комісіях тощо. Були порушені і цілий ряд інших проблем, зокрема, громадського телебачення, місцевого самоврядування, медицини та багато інших. Напруга між інколи агресивною психологією Майдану і чиновницькою, практично, знята.

Знайдено порозуміння у вирішенні основних питань. Борис Філатов запросив і на майбутнє до плідного співробітництва. Як він стверджує, до нього, «як колись до Леніна» безперервним потоком ідуть ходоки, навіть із протилежного Майдану табору для врегулювання, на їхню думку, неправильних тих чи інших рішень. Отже, є надія, що поступово ми перезавантажимо владні коридори, а для цього одного бажання і протестів мало. Потрібні фахівці, які б працювали не на власні кишені, а на добробут всього народу.Создан 01 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником