К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

ЗА ЄДИНУ РУСЬ! ІЗ ЦЕНТРОМ У КИЄВІ?

Про деяких «знавців» історії та їх послідовниківНа антимайдан, що вже не вперше збирається біля театру опери та балету, прийшло кілька сотень людей. До того ж, далеко не всі вони поділяють думки, що озвучували із імпровізованої трибуни. Це було помітно за реакцією після багатьох виступів. Погляди ж активістів відомі – проросійські, хоч і різношерсті. Зібралися тут, якщо судити за символікою, насамперед, «Руський блок», КПУ, НОД (Национальное освободительное движение) та інші. Символіки Партії регіонів не було, але навколо неї багато зроблено виступів.

Якщо про інші політичні організації у нас більш-менш є уява, то про НОД, як нове явище, треба сказати окремо. Очолює його депутат Держдуми РФ Євген Федоров. В Інтернеті є декілька його бесід, записаних на відео, де напівправда, особливо щодо України, змішана з явною брехнею. Від незнання ситуації? Навряд! Просто великодержавний шовінізм, з яким Росія живе вже кілька століть, там ще довго не викорениться. Якраз представники цієї політичної сили поруч із іншими і створюють «п’яту колону» в Україні. Коли через подібні структури відбувається втручання у внутрішні справи іншої держави, то що робити? Відповідь напрошується сама собою.

Дуже емоційно обговорювався сьогоднішній момент. Коротко лише про суть: «Янукович – законний Президент України і тільки він може просити Путіна про допомогу», «Нинішня влада в Україні – нелігітимна», «Відновити Новосербію і Новоросію (в Україні)», «За відновлення Київської Русі у складі росіян, українців і білорусів» тощо.

Давайте зупинимося на останньому. Якщо уявимо, що це навіть можливо, то відразу постане питання: «Де буде центр такої наддержави?». Якщо брати історично, зрозуміло, що – в Києві, там де він і був. Московія ж виникла значно пізніше і ніколи не входила в Русь, яку називають Київською. Друге: якою буде державна мова? Очевидно, та, яка домінувала на Русі. Лінгвісти добре знають, що на території Русі панувала, як сьогодні називають, праукраїнська, і вчені виявили двадцять п’ять абеток – починаючи від ієрогліфів і кінчаючи глаголицею. Російська ж мова виникла набагато пізніше, в основному, на базі церковно-староболгарської після прийняття християнства та суміші місцевих говорів і азбука називається кирилицею.

Яким буде герб? Звичайно ж – Тризуб, бо він історичний. Яким буде державний прапор і т.д.? Стара пісня, що Київська Русь – колиска трьох народів, м’яко кажучи, неправда.

Та все ж підемо далі. Чи готові ті, хто активно виступає за подібну ідею освоювати українську мову, якою, до речі, не було сказано жодного слова на цьому антимайдані? І ще одне: проросійські активісти виступають за другу державну мову в Україні. При цьому вони забувають, що на державних постах і в органах самоуправління треба знати обидві державні мови. Так узаконено всюди, де більше однієї державної мови. Хоч так, хоч інакше, але, шановні, вам доведеться, якщо хочете жити в цій державі, вивчити й українську. Такі реалії.

Але цього не знають, чи і не хочуть знати «активісти». Напряму чи побіжно вони підштовхують до силового варіанту поневолення України, лякаючи тими ж бандерівцями та іншими борцями за Волю України, за її нормальний демократичний розвиток.

Силовий варіант – це слабкість ворога сьогодні і його загибель завтра. Перевірено часом. Коли слухаєш подібну маячню, так і хочеться порівняти таких «знавців» ще з одним, на кого вони ледве не моляться – лідера регіоналів Дніпропетровщини Олега Царьова, нині кандидата на найвищий державний пост в Україні, який на телебаченні навіть із трьох разів не міг сказати, коли ж розпочалася Друга світова війна. Оце – політик! І чи не такі самі ті, хто його і йому подібних підтримують?Создан 06 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником