К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

ІДЕАЛЬНИЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

Яким бачить народ першу особу держави?Аналітично-дослідницька асоціація «РІК», що займається вивченням суспільних процесів, має узагальнені висновки з багатоманітного спектру сучасного життя. Зупинимося на одному з них – виборах Президента України.

Насамперед, наголосимо, що рейтинги багатьох кандидатів не співпадають із вже оприлюдненими іншими групами дослідників. Та це і не дивно. По-перше, дехто, очевидно, на замовлення видає бажане за дійсне. По-друге, переважна частина виборців остаточно ще не визначилася, за кого віддасть свій голос. І це при тому, що близько вісімдесяти відсотків громадян уже вирішили брати участь у позачергових виборах. Рейтинги міняються чи не щоденно – у залежності від неординарної ситуації в Україні, поведінки та дій тих чи інших кандидатів, додаткової інформації про них тощо.

Научені гірким досвідом, українці останнім часом відповідальніше почали ставитися до оцінки найвищих керівників, оскільки від цього залежить не тільки доля держави, а і їх самих та родин і близьких. Сьогодні, в цілому, люди вже навчилися розбиратися у різних «премудростях» виборчого процесу.

Тож, не акцентуючи увагу на мінливих рейтингах і не підігруючи будь-кому із претендентів на найвищий державний пост, розглянемо проблему в іншій площині. Зокрема, яким повинен бути ідеальний Президент України? Ось основні критерії, за якими визначають таку особу переважна більшість українців:

1.Президентом повинен бути, насамперед, українець, переконаний патріот власної держави.

2.Незаплямована кримінальними, корупційними та іншими злочинами, аферами і політичним шахрайством біографія.

3.Освіта особливого значення не має, але людина повинна бути різнобічно розвиненою, користуватися повагою, максимально сприйматися суспільством, бездоганно володіти державною, а також російською і, бажано, іншими мовами.

4.Претендент повинен мати позитивний досвід керівництва.

5.У владу іде не заради власних чи родинних бізнесових та інших інтересів, а для розбудови міцної в усіх відношеннях української держави. 6.Уміння орієнтуватися у міжнародній і внутрішній обстановці, непередбачених найскладніших ситуаціях, своєчасно приймати правильні рішення в інтересах держави.

7. В усіх сферах мати конкретну і реальну програму розвитку країни, цілеспрямовано і переконливо відстоювати на різних рівнях державну ідеологію, яку підтримує переважна більшість народу.

8.Зміцнюючи, насамперед, економічну, військову, екологічну, духовну, інформаційну безпеку України, давати гідну відсіч будь-якому зазіханню на територіальну цілісність держави; максимально і наполегливо протидіяти глобалізації; заборонити розпродаж сільськогосподарської землі, підземних надр, стратегічних та інших важливих державних об’єктів; уміло збалансовувати співвідношення експорту-імпорту.

9.Суворо і беззастережно дотримуватися законодавства і вимагати цього від підлеглих. Готовий іти на реформи не в інтересах купки олігархів, а держави, задля добробуту всього народу, сприяти розвитку малого і середнього бізнесу.

10.Фізично і психічно здорова людина, урівноважений, розсудливий політик, далекоглядний стратег і вмілий тактик.

Ось далеко не повний перелік критеріїв, за якими більшість українців підходять до оцінки претендентів на державну булаву. Кожен громадянин, враховуючи загальні тенденції, може порівняти будь-кого із нинішніх (і наступних також) кандидатів. Це повинні враховувати і ті, хто мітить на інші високі пости у державі. Вибір кожного – його законне право.

Насамкінець, хочеться зауважити, що ми вкотре вже поставлені в умови, коли треба обирати кращого із далеко не кращих. Це вказує на дефіцит патріотичних кадрів у всіх гілках влади. Система не сприяла їхній підготовці і всіляко гальмувала їх професійний ріст. Отже, цілеспрямовано треба вести рішучу боротьбу за зміну Системи не на словах, а на ділі. Який би не був ідеальний (припустимо й таке!) Президент, він ніколи самостійно, без загальнонародної підтримки, не зможе вирішити проблем, що накопичувалися впродовж багатьох років. Президент – лише виконавець волі народу. Так записано в Основному Законі, так повинно і бути. Отже, чого хочемо ми, те повинен робити і найвищий службовець, якому ми надамо таке право.

Борис КОВТОНЮК,

член НСЖУ

м.ДніпропетровськСоздан 12 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником