К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

ОЛЕГ ТЯГНИБОК НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ

Чи можна виграти вибори у першому турі? Дещо про люстрацію та інше.У середу, 14 травня, кандидат на пост Президента України Олег Тягнибок побував на Дніпропетровщині. В обідню пору зустрівся з виборцями у Новомосковську, а увечері – в обласному центрі у Будинку профспілок. Олег Ярославович – особистість неординарна. Має медичну і юридичну освіти. Активним учасником спротиву Системі став відразу після служби в армії – з кінця 1980-х років, а у «Свободі», яка раніше мала назву СНПУ, з 1991-го. Останні десять років очолює Всеукраїнське Об'єднання. Тож на зустрічі з ним – а він далеко не вперше на Придніпров'ї – завжди приходять люди найрізноманітніших професій і віку.

На цей раз було теж саме. Завітали навіть школярі. Один із них, заздалегідь зайнявши місце у першому ряді, поставив виступаючому питання, що ще дужче підняло бойовий дух у залі. Виявляється, юнакові шістнадцять років і його не хочуть брати у народну самооборону. Він просив Тягнибока, щоб той переговорив із міністром оборони і вирішив цю проблему.  

Запитань як із місця, так і письмових було дуже багато. Тож відведені на зустріч дві години минули, як одна мить. Багато із того, що найбільше цікавить людей, є у програмі кандидата на найвищий пост у державі – унітарність України, єдина державна мова і спілкування будь-якою, у залежності від уподобань кожного, заборона розпродажі української землі, а лише надання у довгострокове користування, навіть із правом у спадок. Взагалі цьому питанню приділено дуже багато уваги із уточненням різних нюансів.

Сьогодні ж на перше місце виходить оборона держави. Тож із цього, власне, і розпочалася розмова, що переросла і в інші аспекти захисту – виробничого, енергетичного, наукового, екологічного, культурного тощо. Щодо майбутнього війська, то Тягнибок бачить його як контрактне з одночасною масовою підготовкою резервістів за швейцарською системою. Чимало сказано про саму систему влади і що треба робити, щоб вона відповідала потребам народу, а не купці олігархів.

Враховуючи те, що «Свобода» – єдина потужна політична сила, яка бореться не тільки за національну, а й соціальну захищеність українців, то в цьому руслі, практично, і проходила зустріч. Мова йшла і про передачу державі важливих стратегічних підприємств, що незаконно опинилися у приватних руках, і про багато інших аспектів врегулювання нашої економіки. Зал оплесками схвалив пропозиції заборонити комуністичну ідеологію, ліквідацію депутатської недоторканості, як і інших високопосадовців, скорочення депутатського корпусу у півтора рази, ліквідацію надвеликого розриву у пенсіях – він повинен сягати не більше 5-кратного розміру, механізмів не тільки виборів, а й відкликання депутатів, судів та багато іншого, що сьогодні турбує народ. У тому числі, потрібен Закон про імпічмент Президента.

Чи не найбільшу зацікавленість викликала мова про люстрацію, провести яку свободівці пропонують ще з 90-х років. На жаль, при нинішньому складі парламенту це не вдається, оскільки далеко не всі депутати хочуть голосувати за даний Закон, бо і самі підпадають під нього. Врешті-решт, такий закон може видати і сам новий Президент після виборів.

Прогнавши злочинну владу, ще не подолана вся попередня Система і багато тих же злочинців ще не покарані і продовжують діяти у багатьох сферах. Саме для цього і потрібен «Закон про люстрацію».

Один із виступаючих із місця задав Олегу Тягнибоку питання в лоб: «Як ви дивитесь на те, щоб вибори провести в один тур?» Олег Ярославович не розгубився і відразу відповів: «Виберіть мене і всі питання будуть зняті». Тут же Тягнибок чітко підкреслив: «Не вірте надуманим рейтингам!». Взагалі, про перемогу у першому турі у деяких ЗМІ закидають уже давно. Цим самим набиваючи ціну одному з кандидатів із штучно піднятими високими відсотками голосів, що нібито може той отримати вже сьогодні. Що цей рейтинг «дутий», хоч на ньому маніпулюють свідомістю рядових громадян України, говорять багато фактів. Хто уміє аналізувати, той аналізує. Хто не вміє – вірить у масову псевдопропаганду, або ж змирився із тим, що його голос нічого не вартий. Без боротьби ніколи не буде кращого життя.

Особисто я переглянув цілий ряд «об’єктивних» досліджень рейтингів кандидатів і глибоко засумнівався у них. Потім ознайомився з останніми показниками аналітично-дослідницької асоціації «РІК», що займається вивченням суспільних процесів. Хоч для даної організації дослідження виборів – лише один із аспектів різноманітної діяльності, але вона не підігрує жодному із кандидатів.

Саме там знаходимо дуже цікаві речі. Наприклад, частина членів деяких навіть парламентських партій не збирається голосувати за… свого кандидата. Найбільше таких (майже третина) у Партії регіонів. Але найцікавіше навіть не це, а те, що близько половини виборців за два тижні до виборів остаточно ще не визначилися із своїм кандидатом, або ж хочуть змінити свій попередній вибір. Про яку перемогу можна говорити у першому турі?

Народ розгублений і чітко не бачить того, хто міг би повністю або хоча б наближено відповідати його світогляду та життєвим потребам. Бідні голосувати за олігархів не хочуть, бо багаті не захотіли їх годувати (як обіцяв нам один із попередніх Президентів). А ось щоб стати самому господарем – треба дати «зелений» малому і середньому бізнесу. До речі, про це говорив і Тягнибок, наголосивши і про надання «податкових канікул» для зміцнення власної справи кожного.

На запитання, чому «Свобода» не порве зв’язки з ліберальними партіями («Батьківщина», «Удар» тощо), кандидат на пост Президента України Олег Тягнибок відповів чітко і однозначно – його партія завжди дотримувалася і дотримується наміченої програми, а в інтересах безпеки держави на сьогоднішньому етапі цього робити не можна.

Рейтинг «Свободи» постійно зростає, хоч його намагаються багато офіційних та приватних ЗМІ та ставлеників старої Системи применшити, а саму партію скомпрометувати. Якраз «Свобода» зіграла значну роль у перемозі Майдану та усуненню злочинного керівництва від влади. Це ще раз підкреслює, що ця політична має потужну перспективу, оскільки йде в руслі основних народних вимог.Создан 15 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником