К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

ОСОБЛИВОСТІ ГОЛОСУВАННЯ ПО-ДНІПРОПЕТРОВСЬКИ

Деякі штрихи до українського менталітету та загальнодержавної картиниУкраїна стоїть перед черговою загрозою агресії з боку сусіда-хижака. Після анексії Криму Росія продовжує накопичувати свою присутність як на кордоні з нашою державою, так і в середині. Все робилося для того, щоб зірвати позачергові президентські вибори в Україні і продовжувати сіяти хаос, а то й пряме втручання в українські справи. У такій ситуації кожен день смерті подібний.

На жаль, багато політиків, а, відповідно, і частина народу ще до кінця не усвідомили всю серйозність ситуації. Про це, зокрема, говорять і вибори на найвищий державний пост України у Дніпропетровську. Принаймні, на двох дільницях територіального виборчого округу №25 на околиці міста, де довелося побувати.

Почнемо з активності виборців. Так, на виборчій дільниці №121448 у гуртожитку Придніпровської залізниці за адресою Семафорна, 30 кількість виборців, внесених до списку, складало 2167, а проголосувало 1215, тобто 56%. Через кілька десятків метрів на дільниці №121447 у дортехшколі Придніпровської залізниці за адресою Семафорна, 29 із 2076 виборців проголосували 1210, або 58,3%.

Нульовий результат на першій дільниці у чотирьох – М.Г.Маломуж, В.Г.Саранов, В.П.Цушко, З.Н.Шкіряк, на другій у трьох – О.І.Клименко, В.С.Куйбіда, З.Н.Шкіряк. По 1-4 голоси отримали на першій дільниці А.В.Гриненко, О.І.Клименко, Р.Р.Кузьмін, В.С.Куйбіда. Із таким же результатом на другій дільниці – А.В.Гриненко, Р.Р.Кузьмін, М.Г.Маломуж, В.Г.Саранов, В.П.Цушко.

На обох дільницях перші п'ять місць розподілилися однаково: П.О.Порошенко (39,7 і 44,3%), С.Л.Тігіпко (14,7 і 14,5%), В.З.Рабінович (8,2 і 7,2%), Ю.В.Тимошенко (7,8 і 7,0%), А.С.Гриценко (7,5 і 5,7%).

Як бачимо, лише трохи більше половини проголосували за Президента. У такій ситуації – це просто злочин. Чи останнім байдуже? До речі, на першій дільниці визнано недійсними 39 бюлетенів, на другій – 27. На окремих з них великим розчерком зроблено різні написи типу «Нікому із кандидатів не довіряю!» Ситуація. А ворог уже на порозі. Чи тим, хто так робить, байдуже?

Мене особисто теж не задовольняє програма жодного із кандидатів. І все ж треба в даний моменти притримати свої емоції і помислити по-державницькому. Із майбутнім Президентом ми розберемося, а ось коли в черговий раз втратимо Незалежність, то знову треба буде проливати ріки крові, щоб її здобути.

Це ж саме стосується і кандидатів на пост Президента, які мислять на примітивному рівні із власних амбіцій і не можуть знайти спільної мови у момент найбільшої небезпеки. Саме на нашому самолюбстві і грають вороги.

Очевидно, варто задуматися і над механізмом виборів у критичних ситуаціях. Багато кандидатів не запропонували своїх людей у склад дільничних комісій. Та й із спостерігачами було вкрай слабо. Наприклад, на першій дільниці лише від Ю.В.Тимошенко два та по одному від П.О.Порошенка, О.Я.Тягнибока, З.Н.Шкіряка і С.Л.Тігіпка (від останнього, до речі, прийшла дівчина, зареєструвалася і через кілька хвилин зникла і більше не з'являлася). На другій – ще гірше: від Ю.В.Тимошенко – 2, П.О.Порошенка і О.Я.Тягнибока – по одному.

Правда, навідалися на обидві дільниці спостерігачі від ОБСЄ: Калейн Франсон із Швейцарії та Артур Гросман із Польщі із перекладачем Катериною Макаровою.

В цілому, все пройшло мирно і спокійно, без жодних скарг і зауважень. Ось тільки сказане вище крає серце.Создан 26 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником