К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

КАПУЛІВКА. ДНІ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ-2014 – ВПЕРШЕ БЕЗ ВЛАДИ

Українські козаки відмовили піаритися проросійським представникамЗ 1 по 3 серпня 2014 року у селі Капулівка Нікопольського району на Дніпропетровщині біля могили славетного кошового отамана Івана Сірка відбулися традиційні Дні козацької слави.

Їхня особливість: вперше за 24 роки не було жодного виступаючого від влади. Це і не дивно. За рішенням більшості на Козацькому Колі заборонено піаритися антиукраїнським представникам влади, зокрема, голові Дніпропетровської облради регіоналу Євгену Удоду, який заради цього планував навіть прилетіти літаком із Києва, де був у справах. Його представнику Валентину Антипову, теж регіоналу, козаки сказали чітке «ні!», хоча дехто намагався їх «реамінувати». Не вийшло! Сьогодні чітко відомо, що представники Партії регіонів – це вороги української державності і вони повинні зникнути з політичної карти України.

Друга особливість: поруч із козацькою вартою ніс охорону табору і заходів у цілому озброєний автоматами загін новоствореного, переважно із козаків, спецпідрозділу МВС «Січеслав». Правда, все обійшлося спокійно, але біля могили Івана Сірка був затриманий місцевий провокатор із Капулівки, який приїхав на автомобілі з номером «АЕ 9157 ЕО», демонстративно хизуючись георгієвською стрічкою. Його врятувало від самосуду розгніваних козаків та інших присутніх лише втручання керівника спецпідрозділу «Січеславу» Владислава Портянка. Провокатора відпустили, але, надіюсь, йому це так не минеться і він ще отримає своє.

Третя особливість: на Днях козацької слави відмінені всі заходи розважального характеру. Правда, звучали пісні патріотичної тематики, відбулися різні змагання, показові виступи та деякі козацькі ігри.

Четверта особливість: на Козацькому Колі козаки вперше вголос засудили проведення біля могили Івана Сірка заходів, що намічені на наступну суботу проросійськими козаками і закликали прогнати цю нечисть, як це зробили недавно на Хортиці в Запоріжжі із Панченком.

П'ята особливість: у цьому році у зв’язку із тривожною обстановкою було менше козаків та інших учасників заходів, зате прибуло нове поповнення.

Шоста особливість: у присутніх козаків різко розширилося розуміння ситуації «хто є хто» у козацтві та в Україні і світі в цілому.

Сьома особливість: козаки все більше воєнізуються і йдуть на Майдан, у самооборону, нацгвардію та інші патріотичні організації для захисту України.

 

Більше ілюстрації у розділі «Фото»Создан 04 авг 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником