К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

«П'ЯТА КОЛОНА» ТЕРПИТЬ КРАХ

Блискавки не було, а грім ударив



На Козацьке Коло неподалік могили славетного кошового Івана Сірка поблизу села Капулівка на Нікопольщині 1 серпня нинішнього року під час проведення Днів козацької слави зібралися представники організацій Благодійного козацького фонду імені І.Д.Сірка та ряду інших патріотичних (див. попередній матеріал на сайті). Саме там була внесена пропозиція не допустити проведення 9 серпня проросійськими козацькими організаціями свого зібрання біля української святині – могили Івана Сірка і, як зробили недавно у Запоріжжі на Хортиці із зрадником України Панченком та його поплічниками, назавжди дати зрозуміти, що проросійським організаціям не місце на українській землі. «П'ята колона», яку так ретельно довгий час готували і розширювали Росія та різного роду місцеві яничари, сьогодні показала справжнє обличчя на Донбасі та у Криму. Тому треба боротися не тільки із диверсантами, сепаратистами, а й із тими, хто підтримує антиукраїнські настрої у будь-якій формі в усіх інших регіонах нашої держави. Сьогодні мова йтиме лише про частину «п’ятої колони», т.з. «казачество».

Чіткий аналіз усіх міжнародних, всеукраїнських, регіональних та Дніпропетровських обласних козацьких організацій я зробив у першому в світі дослідженні козацтва з позиції Звичаю та Звичаєвого Права українського народу «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра» (2013). Саме там наголошено на древніх витоках козацтва ще із арійських часів, що зафіксовано у праукраїнській мові – санскриті, на коді нації, який закладений у її мові, на основних релігіях, які мають найбільший вплив на українське суспільство (іудейство, християнство, ціла низка рідновірських, неорелігій тощо), а також на вільнолюбному менталітеті українців, сформованому протягом тисячоліть. Основна увага, зрозуміло, приділена сучасному розвитку козацтва в Україні, розкриттю причин, що гальмують його основне призначення як охоронців держави.

Основна відмінність між українськими та проросійськими козаками знаходиться у кінцевому результаті – хто кому служить. Перші, як правило, спілкуються державною (українською) мовою, сповідують (або прихильно ставляться) до релігій українського напрямку, прикладають зусилля на розбудову української державності. Проросійські вважають, що державною мовою в Україні спілкуватися не обов’язково, поклоняються лише Московському патріархату, вектор їхньої діяльності спрямований на Росію.

Ось останні і планували зібратися 9 серпня. До речі, так вони робили в останні роки після 2009-го, коли українські козаки за наказом наказного отамана свята отамана Інгульської паланки Валерія Боцманенека (Кривий Ріг) організовано відійшли від могили Івана Сірка після того, як московські попи, грубо порушивши попередні узгодження сценарію проведення заходу, безцеремонно втрутилися у процес свята за згодою антиукраїнських представників місцевої влади. Як не дивно, «кишенькові» ЗМІ про той випадок промовчали (отримали відповідну вказівку там же).

Деякі газети (зокрема, криворізький «Червоний гірник») уже з наступного року замовчували про масові заходи козаків-патріотів біля могили Івана Сірка, показували лише антиукраїнське козацтво, хизуючись, наприклад, присутністю реєстровців отамана Засядьвовка. Це і не дивно, бо у Кривому Розі зосереджена «імперія Вілкулів», ставлеників Ахметова-Януковича, а преса – інструмент, що відображає погляди керівника (Вілкул-старший – зараз міський голова).

Щоб привернути увагу громадськості та не допустити подальшого осквернення наших святинь, я підготував для Інтернету такий матеріал.

 

Блискавка: СБУ, МВС, самообороні, українським козакам і всім патріотам

НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ ГОТУЄТЬСЯ АНТИДЕРЖАВНИЙ ШАБАШ

Чи зможуть місцеві жителі з вилами і косами захистити свої цінності?


«Я Украине присягу не давал. Будем ждать «зеленых человечков!», – заявив начальник штабу «Козацького полку Жовтоводський» Ю.О.Березовський, що входить до сумнозвісного ВГО «Всеукраїнське козацьке військо» під керівництвом В.П.Каленяка (дніпропетровський отаман – О.П.Олексієнко). Саме такі «козаки» планують зібратися у суботу, 9 серпня, біля могили нашого славетного отамана Івана Сірка поблизу села Капулівка Нікопольського району, куди запросили російських козаків, насамперед, донських, які недавно розпорювали животи українцям у Краматорську та інших містах.

У Капулівку планують приїхати різні козацькі формування проросійського спрямування під проводом московських попів, у тому числі тих, хто взаємодіє із запорізьким отаманом Панченком, якого козаки-патріоти у цьому році прогнали із Хортиці, щоб не паскудив святу українську землю. Серед присутніх, не виключено, будуть російські розвідники, пропагандисти та інші вороги нашої державності.

Чи потерпить наша козацька земля таку наругу?

Борис КОВТОНЮК,

дослідник козацтва м.Дніпропетровськ


Цю блискавку планував розповсюдити через Інтернет за кілька днів до шабашу антидержавників. Перед тим, як це зробити, вийшов на зв'язок із багатьма отаманами і козаками, у тому числі проросійськими, оскільки в процесі роботи над названою книгою збереглися десятки номерів телефонів та електронних адрес. Виявилося, що багато із них вже мають інформацію про наміри українських козаків та інших патріотично налаштованих громадян. Як сказав один із проросійських отаманів: «Нікуди я не поїду – там же буде побоїще! Краще піду на річку». Багато інших ухилялися від прямої відповіді, але під різними причинами дали зрозуміти, що у Капулівку не їдуть.

Телефонували й мені багато інших козаків, у тому числі, які були у проросійських організаціях. Цікаве ось таке повідомлення: «Наше козацтво (організація – прим. автора) на грані розпаду». Одним словом, довели проросійські поводирі!

Все більше українців та представників інших національностей, хто випадково, необдумано або з інших причин потрапив у подібні організації, зараз серйозно переосмислюють свою роль в українському суспільстві. Гра закінчилася. На сцені – сувора реальність, до того ж, без гуманного обличчя – війна!

Насамкінець, хочеться ще раз наголосити, що «п’ята колона» Росії на Дніпропетровщині терпить крах. Президент-вигнанець Янукович, як ніхто раніше, своєю антиукраїнською і грабіжницькою політикою об’єднав Україну. Хоча недобитків, хто його підтримував, ще чимало на нашій рідній землі. Народ зрозумів, що побудова власної держави – у його руках. Правда, дехто хоче якось пристосуватися до ситуації, натягнувши на себе маску. Можна тимчасово когось обманювати, але постійно і всіх – ніколи!

До речі, місцеві правоохоронці просили тих, хто хотів дати відсіч «генералам від козацтва» та різного роду «казачкам» бути стриманішими і не робити цього: мовляв, вони трішки побудуть біля могили Сірка і розійдуться.

На цей раз патріоти-козаки стрималися і дали можливість невеличкій групці під керівництвом генерала козацтва Юрія Полоза із Нікополя, прихильника Московського патріархату, засновника Міжнародної козацької общини, провести свій захід.

Не вдаючись у деталі, треба чітко окреслити: не кожен, хто іменується козаком, є ним насправді. Генераломанія спокусила багатьох. Спекулюючи на козацтві, багато із них наносять більше шкоди його розвитку, чим користі. Хвороба є хвороба. Час – найкращий лікар. Але, якщо така хвороба на шкоду суспільству, то потрібне оперативне, можливо, навіть хірургічне втручання.



Создан 10 авг 2014



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником