К О З А Ц Ь К А М У З А Бориса КОВТОНЮКА

ГЛОБА – БРЕХУН. І НЕ ТІЛЬКИ!

Про деякі аспекти маніпуляцій в інформаційній війні Росії проти УкраїниЩо добре розпіарений російський астролог Павло Глоба – великий брехун, українців не треба переконувати. Згадаймо хоча б, як він прогнозував у 2009 році, що черговим Президентом України буде «жінка з косою». Тоді навіть Богословська наввипередки із Тимошенко побігла спробувати щастя. Врешті-решт астролог зробив конкретну ставку на Юлію Володимирівну, про що кричали багато ЗМІ та Інтернет. Коли ж цього не сталося, Павло Павлович виправдовувався – небесні світила так показували. Оскільки їх розташування, мовляв, були на стику третього і четвертого періодів, то чекайте жінку-керівника в Україні після наступних виборів. Заднім числом навіть з'явилася публікація, де астролог уже говорить прямо протилежні (!) слова, ніж ті, які анонсував рік тому (що він передбачав президентство Януковичу). Одним словом, забрехався!

Ці замітки можна б і не писати та «не колоти в очі» астрологу, навіть дуже відомому (хто з людей не помиляється?), якби не серйозні події на міжнародній арені, пов’язані із його іменем. Останнім часом в Інтернеті та «жовтих» ЗМІ активно мусолиться «передбачення» Павла Глоби, що Україна розколеться на три частини і навіть зникне (!) з політичної карти світу. З чого б то?

Ось тут потрібна чітка відповідь. Хочу обґрунтувати її як професійний спецпропагандист. Цю дефіцитну ідеологічну спеціальність за радянських часів в Україні можна було отримати лише на військовій кафедрі Львівського держуніверситету ім.Ів.Франка, де я навчався. До того ж, далеко не всім – тільки студентам факультетів іноземних мов, журналістики та філфаку (для останніх двох – лише юнакам). Робота спецпропагандистів активізовується на період війни і чітко спрямована на війська та населення противника. Правда, така діяльність (завуальовано) не припиняється і в мирний час. Вона є складовою інформаційної війни, що знаходиться в одному руслі із політикою держави.

Росія протягом багатьох століть одночасно із військовою агресією вела і продовжує вести проти України інформаційну війну, до того ж, грубими і брехлими методами. Тут переконувати нікого не треба: факти наяву – починаючи від видуманої легенди про спільне походження трьох братніх народів аж до повного заперечення права українців на власну історію, мову, культуру тощо, не говорячи вже про державу. Це – звичайна психологія ненаситного звіра. Дослідження науковців і політиків багатьох країн підтверджують: такої жорстокості, як ставлення російських колонізаторів до українців, світ ще не знав!

Після проголошення у 1991 році Незалежності України ситуація різко змінилася, але Росія не позбулася імперських амбіцій. Україна ж, відчуваючи це, все далі стала віддалятися від кровожадного «братнього» сусіда.

Через тиждень після підтвердження на Всеукраїнському референдумі Акту про Незалежність України були підписані Біловезькі угоди про денонсування договору 1922 року про створення СРСР, а замість нього запропоновано заснувати СНД – Союз незалежних держав. До речі, це зроблено з ініціативи російської сторони, оскільки два звіра в одній норі вже не вживалися (маються на увазі президенти СРСР Михайло Горбачов та Російської Федерації Борис Єльцин).

Коли Горбачов офіційно був усунений із посади (оскільки така держава як СРСР де-факто перестала існувати), Єльцин уже наступного дня у близькому оточенні спитав: «Що будемо робити з Україною?» Після того був створений Інститут України, що незабаром перетворений на Інститут дослідження країн СНД. На перших порах «дослідників» України було чотири сотні, які збирали інформацію абсолютно з усіх сфер багатогранного життя нашої держави, систематизували її і щодня (!) клали на стіл першим особам Росії. Ті рішали (роблять це і понині), як послабити Україну, щоб знову повернути її під «сильну руку Москви».

В інформаційну війну проти України кремлівські верховоди примусово задіяли багатьох діячів культури РФ, а деякі із них навіть добровільно (типу Кобзона) взяли на себе роль божевільних пропагандистів. Запущено цілий ряд і нових потужних механізмів. Павло Глоба – один із психологічних важелів управління імперських політиків. Останнім часом його «передбачення» спрямовані, насамперед, на створення серед українців паніки, зневіри у власні сили, розповсюдження страху перед майбутнім, апатії, протидії російській агресії та всього іншого, щоб, як мріють у Кремлі, у кінцевому результаті знищити не тільки український дух, а й сам народ. Згадаймо хоча би путінське, що «Україна – це не країна, це – територія» і порівняйте із словами названого астролога – «Україна зникне з лиця землі». Відчуваєте, звідки «ноги ростуть»?

Подібні «прогнози» (а їх запускають масованими залпами) на деяку частку громадян, безумовно, діють – адже сам Глоба сказав! Але те, що розкручений бренд російської астрології – великий брехун, а його «передбачення» є своєрідним джерелом кремлівської пропаганди, спрямованої на антилюдське програмування, над цим далеко не всі задумуються. У своїй діяльності він, як і багато інших російських піарщиків, між іншим, використовує один із способів масового навіювання, добре відомий у психотерапії. Якщо вас щодня називати свинею, то, очевидно, колись і захрюкаєте!

Під час горбачовської «перебудови» Павло Павлович не раз бував у Дніпропетровську – тут при Палаці залізничників організував школу астрології, де бажаючі могли навчатися за його методологією. Одного разу, в черговий приїзд москвича, ми з колегою пішли туди готувати матеріал для транспортного тижневика «Придніпровська магістраль». Під кінець сфотографувалися на згадку і я поцікавився у московського гостя, яке відношення він має до запорозького козака Лазаря Глоби, чиїм іменем названо наш міський парк відпочинку і де встановлений йому пам'ятник. Привід для такого питання був – незадовго перед цим у газеті «Днепр вечерний» опубліковане фото Павла Павловича біля цього пам'ятника, а в тексті наголошувалося, що відомий астролог прийшов вклонитися своєму предку. Павло Глоба відповів, що він, дійсно, є нащадком Лазаря Глоби. «Так у нього ж не було дітей!», – вирвалось у мене. Треба було бачити очі гостя із Москви у той момент! Після тимчасової втрати дару мови і непідробної розгубленості Павло Павлович раптом замахав руками: «То не той Глоба! То не той Глоба! У мене навіть родинне свідоцтво є!».

Навіть на сьогодні жодного документа про склад сім'ї добре відомого, хоч і неписьменного, козака дніпропетровські історики, які впродовж довгого часу серйозно займалися цим, ніде в архівах, навіть Санкт-Петербургу, не виявили. Це питання припорошене часом, хоч на ньому неодноразово спекулював Павло Павлович. Дійсно, серед запорозьких козаків таке прізвище зустрічалося. Можливо, хтось із них і був предком нинішнього москвича по батьківській лінії, але для чого вводити в оману жителів Дніпропетровська, що то – саме Лазар Глоба. Для піару?

Головне ж далеко не це – Бог із нею, родослівною якогось там астролога, прогнози якого справджуються за принципом: «Бабка надвоє гадала». Суть в іншому – подібні папуги розносять ідеологічно небезпечні віруси по всій планеті, намагаючись заразити максимум людей різних рангів. Хворі ж, дійсно, не здатні до об’єктивної оцінки ситуації, тим більше до будь-якого реального спротиву агресії. На це і розрахована кремлівська пропаганда!

Тепер щодо України, оскільки сьогодні основний удар спрямований проти неї. У Москві політики-шизофреніки вважають: коли впаде Україна – один крок і до всієї Європи. А там дивись – і до світового панування спробують покарабкатися. Загарбницькою ідеологією Кремль підсилює імперські амбіції у певної частини росіян, які заради ілюзійної ідеї готові перетворитися на гарматне м'ясо. Правда, Путін із цього приводу чітко висловився, що російські жінки народять ще – вони це вміють!

Насамкінець – основне. Українцям треба поменше прислухатися до будь-яких путіних та їхніх прихвоснів типу одного із названих тут, тим більше сприймати на віру божевільне белькотання самодурів і брехунів. Непрохідну стіну необхідно терміново ставити не тільки на кордоні з Росією, а й ідеологічну – у серці кожного громадянина України. Відповідно, доносити правду і до мільйонів рядових наших сусідів про їхніх же психічно ненормальних поводирів та високооплачуваних придворних лакеїв, щоб вони врешті-решт зрозуміли, чому на них дивляться крізь дуло автоматів, а не зустрічають із хлібом-сіллю та розкритими обіймами.

 

P.S. На підтвердження вищесказаного додаю фото, де я (справа) із Павлом Глобою (на той момент мені довелося тимчасово носити бороду, оскільки внаслідок перелому руки в автокатастрофі проблематично було голитися). Якщо Павлу Павловичу втрапить на очі ця світлина, він, думаю, згадає нашу розмову.

 Создан 22 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником